0
Twój koszyk

2. Folia pęcherzykowa kompostowalna

tło_folia pęcherzykowa_biodegradowanla_TOOLPACK

TOOL-PACK -pierwszy producent w 100% kompostowalnej folii bąbelkowej

Produkcja odbywa się z wykorzystaniem ekologicznego bioplastu i po zakończeniu żywotności potrafi w kompoście i w środowisku bakterii rozłożyć się na biomasę, wodę i CO2. Ten proces biologicznego rozkładu nie obciąża środowiska.

folia pęcherzykowa kompostowalna

Folia pęcherzykowa kompostowalna: Innowacyjne rozwiązanie dla zrównoważonego pakowania

Wraz z rosnącym zainteresowaniem ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem, branża opakowaniowa poszukuje coraz bardziej ekologicznych rozwiązań. Jednym z innowacyjnych produktów, które zyskują popularność, jest folia pęcherzykowa kompostowalna. To rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala na ochronę produktów podczas transportu i pakowania, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko.

Tradycyjna folia pęcherzykowa, wykonana głównie z polietylenu niskiej gęstości (LDPE), jest trwała i nie ulega rozkładowi przez setki lat, co powoduje duże obciążenie dla środowiska naturalnego. Jednak folia pęcherzykowa kompostowalna jest wytwarzana z surowców biodegradowalnych, takich jak biopolimery lub materiały pochodzenia roślinnego. Dzięki temu ma zdolność do rozkładu biologicznego w warunkach kompostowania.

Zalety folii pęcherzykowej kompostowalnej  1. Niska emisja CO2:

Produkcja tradycyjnej folii pęcherzykowej generuje dużą emisję dwutlenku węgla. Natomiast folia pęcherzykowa kompostowalna jest zwykle wytwarzana przy użyciu surowców odnawialnych, co przyczynia się do znacznie niższej emisji CO2.

  1. Biodegradowalność:

Folia pęcherzykowa kompostowalna posiada właściwości biodegradowalne, co oznacza, że może się rozłożyć w naturalnym środowisku. Po wykorzystaniu może być poddana procesowi kompostowania, w którym ulega rozkładowi pod wpływem mikroorganizmów, wytwarzając przy tym korzystne substancje organiczne.

  1. Ochrona produktów:

Podobnie jak tradycyjna folia pęcherzykowa, wersja kompostowalna zapewnia doskonałą ochronę produktów przed wstrząsami, uderzeniami i zarysowaniami. Dzięki pęcherzykom powietrznym zapewnia dodatkową warstwę izolacji i amortyzacji, chroniąc delikatne przedmioty przed uszkodzeniem podczas transportu i przechowywania.

  1. Zgodność z wymaganiami zrównoważonego rozwoju:

Wprowadzenie folii pęcherzykowej kompostowalnej do procesu pakowania przyczynia się do spełnienia wymagań zrównoważonego rozwoju i redukcji ilości odpadów opakowaniowych. Odpowiednie oznakowanie i certyfikaty zapewniają klientom, że produkt jest zgodny z normami ekologicznymi.

  1. Wielorazowe zastosowanie:

Folia pęcherzykowa kompostowalna może być również używana wielokrotnie. Jeśli jest odpowiednio utrzymana, może być ponownie używana do pakowania różnych produktów, co wpływa na zmniejszenie zużycia surowców i generacji odpadów.